ریمل یکی از مهمترین ابزار های ارایشی زنان است که خانم ها توجه خاصی به آن دارند و سعی میکنند بهترین ریمل حجم دهنده خوب را برای چشمان خود انتخاب کنند چراکه هیچ یک از مواد ارایشی دیگر مثل ریمل حجم دهنده باعث زیبایی و جذابیت چشمان زنان نمیشود ، کلمه ی ریمل ریشه ی فرانسوی دارد و از فرانسه به ایران آماده است.

بهترین ریمل حجم دهنده این ویژگی را به چشمان خانم ها میدهد که باعث درشت دیده تر شدن چشم ها میشود و نا خودآگاه نگاه های خاصی را به افراد هدیه میدهد.

ریمل حجم دهنده لچیک محصولی است که مژه ها را بلند و مشکی و پر پشت تر نشان میدهد و کاربرد بسیار ویژه ای برای خانم هایی دارد که چشمانی کوچک و مژه هایی کوتاه و نازک دارند .

ریمل ها به  سه حالت جامد مایع و قالبی هستند  که هریک ویژگی مخصوص به خود را دارند .

ریمل های مایع حالت نرم و آبکی دارند

ریمل های جامد مقداری سفت تر و حالت دهنده تر هستند

ریمل های قالبی یا کرمی شکل خاص و یکسانی را به مژه ها میدهد .

فرچه های ریمل ها نیز انواع گوناگونی دارد که هرفرد با توجه به علاقه و نوع مژه های خود اختیار دارد و میتواند انتخاب کند :

فرکننده ؛ باعث فر بیشتر مژه ها می شود

حجم دهنده ؛ باعث پرپشت تر شدن مژه ها می شود

طویل کننده ؛ باعث بلند تر شدن مژه ها می شود

فرچه های شانه ای ؛ مخصوص افرادی که مژه های زخیمی دارند و فقط احتیاج دارند که مژه هایشان کمی بلند تر جلوه کند .

فرچه های ضخیم ؛ این نوع ریمل مناسب افرادی است که مژه های نازک و بلنری دارند و فقط لحتیاج دارند که مزهای خود را ضخیم تر نشان دهند .

فرچه های باریک ؛ عمومی ترین نوع ریمل است که برای تمام افراد مورد استفاده قرار میگیرد و دست کم هر خانم یک عدد از ان را در منزل خود دارد .

امروزه ریمل ها رنگ های مختلفی نیز دارند و برای زیباتر جلوه دادن مژه ها می توان از رنگ های مختلفی استفاده نمود ، اما باید بدانید که برای طویل  و پرحجم تر دیده شدن مژه ها بهتر است از رنگ های مشکی یا سورمه ای و رنگ های تیره استفاده نمود و رنگ های دیگر ریمل که هم اکنون در بازار موجود است رنگ هایی غیر طبیعی است که زیبایی را از چشمان شما می رباید .

ریمل های حجم دهنده از گذشته تا کنون بسیار کاربردی و پرفروش می باشند و خانم ها هیچگاه آن را از سبد آرایشی خود حذف نمیکنند ، برای تهیه بهترین ریمل حجم دهنده و بلندکننده _ ریمل لچیک باید به سراغ یک برند معتبر رفت . ازاین رو افراد متعددی بفکر تولید این محصول آرایشی افتادند که باعث تعدد زیاد این محصول ارایشی در بازار و سردرگمی خانم ها در انتخاب ریمل مناسب چشم خود شده است ، به همین دلیل دقت و انتخاب یک ریمل حجم دهنده ی مناسب در بین این حجم از تنوع بسیار حائز اهمیت است چرا که چشم یک عضو اساسی و مهم بدن است که بسیار حساس و آسیب پذیر است و عدم دقت در انتخاب یک ریمل حجم دهنده مناسب میتواند خطرات و اسیب های جدی ای را برای چشمان ما به بار آورد ، از آنجا که چشم ها عضو حساسی هستند لوازم ارایش که برای انها نیز استفاده میکنیم بسیار حساس وکاملا خصوصی می باشد بنابر این سعی کنید ریمل چشمتان را به فرد دیگری ندهید و یا ریمل چشم دیگران را نیز به قرض از آنها نگرفته و استفاده ننمایید چرا که بااین کار به راحتی عفونت های چشمی  و انواع ویروس و میکروب از شخصی به شخص دیگر منتقل میشود و ممکن است باعث خارش ، سوزش و یا قرمزی چشمان شما شود ،نکته قابل تامل دیگر این است که عمر مفید هر ریمل به طور متوسط سه الی چهار ماه می باشد و نباید ریمل ها را به مدت طولانی نگه داشت به امید اینکه مدت زمان بیشتری بتوان از آن استفاده نمود و کمتر هزینه کرد ، تاریخ انقصای این محصول نیز بسیار مهم و حیاتی است که میتواند سلامت چشم مارا حفظ و یا دچار مخاطره کند .

ریمل های حجم دهنده باعث می شود چشمان خانم ها با سرعت کمتری باز و بسته شود و همین امر باعث نگاه های خاص و ویژه در خانم ها می شود .

برا حجیم و فرتر شدن مژه ها بهتر است قبل از استفاده از ریمل با فرمژه کمی مژها را حالت داد و بعد یک ریمل حجم دهنده ی مناسب را به روی مژه های خود کشید وبه این صورت چشم هارا درشت تر و مژه ها را بلند تر نشان داد .

ریمل ها به دو دسته ی کلیِ ؛ معمولی و ضد اب تقسیم میشود که توصیه پزشکان به شما خانم های عزیز این است که بیشتر از ریمل هدی معمولی استفاده کنید چراکه ریمل های ضد اب بسیار محکم هستند و به راحتی شسته نمیشوند و در مواردی ممکن است باعث کنده شدن مژه های شما شوند و مژه های شما را دچار آسیب و شکنندگی کنند .

هرگز مژه مصنوعی را جایگزین ریمل نکنید

ریمل حجم دهنده خوب

ریمل حجم دهنده خوب

مژه مصنوعی ها به دلیل چسب زیاد وخاصیت شیمیایی که دارند اصلا وسیله مناسبی برای زیبا تر کردن چشمان شما نیستند چراکه علی رغم زیبایی کوتاهی که به چشمان شما میدهند آسیب های جبران ناپذیری را به چشمان شما تحمیل میکنند .

چه یکبار و چه پنج بار فرچه ریمل را وارد و خارج قوطی کنید مقدار یکسانی به فرجه میجسبد بنابر این از ورود و خروج زیاد فرچه به داخل قوطی خودداری نمایید چراکه این کار باعث میشود هم ریمل شما سریعتر خشک شود و هم آلودگی و میکروبی که در فضا موجود است وارد ریمل شده و عفونت های بعدی را برای چشم شما رقم بزند .

نکته قابل ذکر دیگر اینکه هرگز ریمل خود را از دست فروشان نخرید و حتما به آرم وزارت بهداشت و داشتن وکیوم محصول خود دقت فرمایید .

بهترین ریمل

 

 

امتیاز / ۵٫