خط چشم لچیک, مداد چشم

برند معروف بهترین خط چشم (لچیک)

بهترین خط چشم

در این مطلب قصد داریم قبل از آن که بهترین خط چشم و مداد چشم را معرفی کنیم نکات اساسی و اصولی را در خصوص آرایش کردن برای شما بیان کنیم.

برای آرایش کردن اولین قدم پاکسازی پوست است، قبل از آرایش پوست باید تمیز و خالی از هرگونه چربی یا آرایش قبلی باشد. استفاده از دستمال های مرطوب به پاکسازی صد درصدی پوست کمک چندانی نمیکند، بهتر است از یک صابون مناسب با نوع پوست خود استفاده کنید.

در قدم دوم استفاده از یک زیر ساز توصیه میشود. کرم های پریمیر بهترین گزینه برای این منظور هستند. کرم های پریمیر بدون اینکه باعث چرب شدن پوست ما شوند، یک آمادگی اولیه به پوست داده و همین کار باعث بالا بردن ماندگاری آرایش میشود.

اجازه دهید تا برای مدت ۱۰ دقیقه پوستتان استراحت کند و زیر سازی پوست به حد مورد نیاز خود برسد. سپس با استفاده از یک پد یا شات کرم پودر مورد نظر را استفاده کنید.

گریم یکی از مهمترین بخش های آرایش میباشد.

گریم کردن مبحث مفصلی است که قوائد و قوانین مخصوص به خود را دارد. برای برجسته تر یا کوچک تر نشان دادن اعضای صورت و ایجاد برخی سایه روشن ها از گریم استفاده میشود.

پس از آرایش پوست نوبت به چشم ها میرسد. برای آرایش کردن چشم ابتدا و در صورت تمایل از سایه استفاده کنید. خط چشم دومین مرحله از آرایش چشم میباشد و در واقع اصلی ترین بخش آرایش است. خط چشم ها در انواع مایع و مدادی وجود دارند که هرکدام کاربرد مخصوص خود را دارند.

خط چشم های مایع برای آرایش کردن پشت پلک بالا و در نزدیک ترین موقعیت نسبت به محل رویش مژه ها کشیده میشوند. خط چشم باید از کیفیت بالایی برخودار باشد، بهترین خط چشم خطی است که متناسب با فرم و حالت چشمان هر فرد کشیده شده باشد.

مدادهای چشم نیز در انواع رنگی و همچنین مشکی وجود دارند. مداد های رنگی جایگزین خوبی برای سایه های پودری میباشند. مداد چشم سیاه هم به عنوان جایگزین برای خط چشم مایع کاربرد دارد و هم برای سیاه کردن داخل چشم به کار میرود. سیاه کردن لبه داخلی پلک بالا برای جذاب تر شدن چشم ها لازم است اما سیاه کردن لبه داخلی پلک پایین چشمان شما را ریزتر نشان میدهد. از این رو در حالی که چشمان کوچکی دارید این نوع آرایش به هیچ عنوان توصیه نمیشود.

بهترین مداد چشم، مداد چشم معروفی با عنوان تجاری “لچیک” است که به هیچ وجه باعث آسیب رسانی به چشم شما نمیشود.

بعد از استفاده از خط چشم نوبت به ریمل میرسد و این عمل در واقعا باید در آخرین مرحله از آرایش چشم انجام شود.

اگر قصد استفاده از مژه های مصنوعی را دارید حتما قبل از کشید خط چشم آن را در محل مناسب بچسبانید.

رژ لب بخش مهمی از آرایش است که معمولا در آخر استفاده میشود.

آرایش راهی برای زیبایی موقت است، اما نکته مهمتر از آرایش بحث مراقبت از پوست و مو می باشد که از اهمیت زیادی برخوردار است. انسانها در ابتدا پوستی شاداب و با طراوت داشته و سالانه با گذشت زمان و کهولت سن، کم کم از این شادابی کاسته میشود. پس باید در دوران جوانی مراقبت های لازم در رابطه با پوست و مو به عمل آید تا در سنین بالاتر از پیری، چروک شدن و آسیب دیدن آن ها جلوگیری شود.

لوازم بهداشتی زیادی در انواع مختلف و با توجه به نوع پوست و بسته به نیاز شما در بازار موجود است. کافی است با مشاوره گرفتن از متخصصان این رشته بهترین گزینه را انتخاب کنید.

برای مثال شامپوهای مختلفی برای انواع مو در داروخانه ها موجود است، افردای که دارای موهای چرب هستند باید از شامپوی مخصوص به خود و افرادی که موهای آسیب دیده دارند برای تقویت و احیای موهای خود باید از گزینه مناسب استفاده کنند.

رنگ کردن مو اگرچه برای تنوع و زیبایی بسیار موثر است اما استفاده مکرر از آن باعث آسیب رسیدن به آن شده و مو کم کم زیبایی خود را از دست میدهد. استفاده از رنگ موهای طبیعی مانند حنا میتواند علاوه بر زیبایی باعث احیای موها نیز شود. اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که علاقه شدیدی به رنگ مو دارید، سعی کنید حدالامکان از رنگ موهایی استفاده کنید که پایه گیاهی دارند و عوارض کمتری دارند. در این میان باید آگاه باشید که استفاده از مواد شیمیایی قوی مانند دکلره ها، نوعی خود کشی برای موهای شما محسوب میشوند.

علاوه بر مو پوست بدن نیز نیاز به تقویت شدن دارد. کرم ها و لوسیون هایی که دارای انواع ویتامین هستند از پیری زودرس پوست جلوگیری میکنند.

به خصوص در افرادی که پوست خشک دارند استفاده از ویتامین هایی مانند ویتامین “ای” برای نرمی پوست بسیار ضروری است.

اگر خواهان زیبایی دائمی خود هستید استفاده از لوازم آرایشی را به حداقل رسانده و بیشتر از مواد بهداشتی و مراقبتی مورد نیاز پوست و موی خود بهره بگیرید. سن انسان ها عددی بیش نیست. روحیه و ظاهر شما نمایان گر سن واقعی شماست. با بهره گیری از آموزش های یک مشاور خوب یا یک کتاب مفید و استفاده از مواد معدنی موجود در طبیعت سلامت و شادابی خود را در هر سنی حفظ کنید.

بهترین مداد چشم

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *