ریمل, ریمل لچیک

بهترین ریمل چشم و مهم ترین نکات درباره آن

بهترین ریمل حجم دهنده

در بین خانم ها استفاده از ریمل ، ماسکارا یا سرمه با توجه به این که یکی از لوازم های بسیار محبوب چشم ( لوازم آرایشی ) است بسیار مورد توجه است زیرا ریمل وسیله ‌ای آرایشی است که برای تیره کردن، حجیم یا بلند نما کردن مژه‌ ها مورد استفاده قرار می گیرد. ریمل ها انواع مختلفی دارند که به سه حالت مایع، جامد ( قالبی ) یا کرم یافت می شود. درباره رنگ ریمل ها هم باید بگوییم که ریمل در رنگ ‌های مختلف ساخته می‌شود و به وسیله یک برس کوچک استفاده می‌ شود. درباره ساختار بهترین ریمل (بهترین ریمل آلمانی ) ها باید بگوییم که ریمل ها به دو نوع ( پودرى و مایع ) تولید می شوند در ریمل های مایع اصلی ترین ماده و پایه اصلى در ان ها آب و روغن است که این ریمل ها با نام ریمل های ضد آب یا واترپروف شناخته می شوند. استفاده از ریمل های ضد آب به خاطر پاک شدن سخت آن ها از روی مژه ها زیاد توصیه نمی شود اما از آن جایی که براى پاک کردن انواع ریمل هاى پودرى و مایع می توانید از آب خالی نیز استفاده کرد از همین رو این نوع ریمل ها بیشتر مورد توجه هستند و استفاده می شود. از همین رو ما در این بخش می خواهیم تا مهم ترین نکات را درباره ریمل برای کاربران گرامی بیان کنیم.

 

مهم ترین نکات در انتخاب و استفاده از ریمل های چشم عبارتند از :

برس مناسب : در انتخاب بهترین ریمل مهم ترین چیزی که باید مورد توجه قرار بگیرد شکل برس است که این برس باید به شکلی باشد که در حین ریمل زدن به تمامی مژه را از ریشه در بر بگیرد و به خوبی پوشش دهد . معمولا از برس های پر و ضخیم برای مژه هایی که حجم و ضخامت دارند استفاده می شود درباره برس های ریمل ها باید بگوییم که هر چه بین موهای برس ، فضای بیشتری وجود داشته باشد، برس در جدا کردن و تفکیک مژه های شما بهتر عمل می کند و این عمل پوشش دهی مناسبی را نیز بر روی مژه ها ایجاد می کند.

ریمل دوسر : این ریمل ها که از بهترین ریمل های قابل استفاده برای مژه ها هستند همان طور که از اسم شان مشخص است دارای دو سر هستند که در یک سر این ریمل ها مایع سفید رنگ محافظت کننده مژه‌ ها از خشک شدن و تقویت کننده وجود دارد و در سر دیگر این ریمل نیز مایع ریمل وجود دارد.

مژه های کوتاه : بهترین ریمل برای مژه های کوتاه استفاده از ریمل بلند کننده مژه با رنگ تیره است در صورتی که از این ریمل ها می خواهید استفاده کنید بهتر است تا بعد از خشک شدن ریمل یک لایه دیگر روی آن بزنید تا مژه هایتان بلند تر و کشیده تر نشان داده شود. فراموش نکنید که در صورت استفاده چند لایه از هر نوعی ریملی ممکن است که مژه ها به هم دیگر بچسبند پس همیشه ریمل دوم را بعد از خشک شدن لایه اول استفاده نمائید.

مژه های بلند ولی کم پشت : معمولا خانم هایی که دارای مژه های بلند هستند این افراد در هنگام خرید ریمل نیازی به استفاده از ریمل های بلند کننده ندارند و بهترین ریمل مناسب مژه های این افراد ریمل حجم دهنده است که به مژه ها حجم مناسبی را می دهد در استفاده از این نوع ریمل هم باید بعد از خشک شدن مرحله اول ریمل زنی یک بار دیگر ریمل را بزنید تا مژه ها زشت و بدریخت دیده نشود.

مژه های بدون حالت : بسیاری از خانم ها دارای مژه های بی حالتی هستند که برای حالت دادن به این نوع مژه ها انتخاب ریمل های فر کننده با برس های مخصوص بسیار ضروری است. از آن جایی که مژ‌ه‌ های بدون حالت همان طور که از اسمش هم مشخص است هیچ حالت خاصی را ندارند بهتر است تا قبل از ریمل زدن از فرمژه استفاده کنید و سپس هم از ریمل حالت دهنده و بلند کننده استفاده کنید توجه داشته باشید که استفاده از ریمل های حجم دهنده برای این نوع مچه ها مناسب نمی باشد زیرا که در صورت استفاده از ریمل حجم دهنده مژه ها سنگین و بسیار مصنوعی دیده می شود.

 

طریقه صحیح ریمل زدن

* اولین مرحله در ریمل زدن پاک کردن مژه ها از هر گونه ماده ارایشی که وجود دارد است سپس باید برای ریمل زدن مژه ها، ابتدا به سمت پایین نگاه کنید و ریمل را از ریشه مژه ها تا به سمت بالا بکشید و مرتب برس کنید تا ریمل تمام مژه از ریشه تا نوک را پوشش دهد ناگفته نماند که در صورتی که می خواهید مژه های پری را داشته باشید این مرحله را چند بار تکرار کنید.

* در ریمل زدن به یاد داشته باشید که برس زدن به مژه ها باید درست از ریشه به سمت بالا باشد. بهتر است تا برای ریمل زدن مجدد صبر کنید تا ریمل اول تان خشک شود و سپس مجدد ریمل بزنید و بعد از خشک شدن کامل مژه ها میکاپ های بعدی چشم تان را انجام دهید.

* مایع ریمل نسبت به هوا بسیار حساس است و از همین رو بهتر است تا در هنگام استفاده از ریمل سری ان را زیاد بیرون نگه ندارید تا هوا وارد ظرف ریمل نشود

* بیشتر برس ها هستند که مایع کمی را در خود نگه می دارند در صورتی که برس را داخل ظرف بچرخانید به این ترتیب ماده ریمل بیشتری روی برس می نشیند. برای این که برس به ریمل آغشته شود هیچ وقت آن را در ظرفش به طرف بالا و پایین نکشید، چون این کار باعث خشک شدن مایع داخل ریمل می شود.

بهترین ریمل حجم دهنده ( ریمل لچیک )

پست های مرتبط

یک فکر در مورد “بهترین ریمل چشم و مهم ترین نکات درباره آن

  1. باران گفت:

    ریمل لچیک بهترین ریمل حجم دهنده هستش من خیلی راضیم

  2. آیلین گفت:

    ریمل لچیک خیلی سبکه و ریمل خیلی خوبی برا هروز که استفاده میکنم، خیلی خوب به مژه هام حجم میده و بهترین حجم دهنده هستش

  3. فریماه گفت:

    ریمل لچیک هم مژه هام رو بلند میکنه هم حجم میده و دوام بالایی داره بهترین ریمل حجم دهندس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *