لاک ناخن

تاریخچه کلی لاک ( بهترین لاک ناخن ) ۱

بهترین لاک ناخن

همان طور که می دانیم لاک ناخن با توجه به تمام زیبایی های که به ناخن ها می بخشد از مواد شیمایی ساخته شده است که ممکن است این مواد حتی بر روی ناخن بسیار تاثیر گذار باشد علاوه بر مواد شیمایی به کار گرفته در لاک ها از عناصر کلیدی استفاده شده که به لاک ها رنگ می بخشند و در واقع هر کدام از این رنگ دانه ها یک رنگ خاص را به لاک می بخشد به این ترتیب که  این ها رنگدانه ها یا آلی و یا معدنی هستند معمولا رنگدانه های معدنی که استفاده می شوند شامل کروم اکسید برای ایجاد رنگ سبز ، آهن اکسید برای ایجاد رنگ های قرمز و نارنجی و فریک فرو سیانید ها برای ایجاد رنگ آبی استفاده می شود.درباره  رنگدانه های آلی باید بگوییم که شبیه به آنهایی که در رنگ های خوراکی استفاده می شود، هستند و در رنگ های متنوعی موجود هستند. ساده ترین تعریف لاک عبارت است از ماده ای بسیار خوش آب و رنگ که به ناخن ها رنگ و زیبایی خاصی را می بخشد با توجه به این که از نوعی ماده ای شیمیایی است اما با توجه به وجود تنوع و تولید لاک های جدیدی که وجود دارد باید بگوییم که خوشبختانه بیشتر لاک هایی که امروزه وجود دارد در ساخت شان از کمترین ماده شیمیایی استفاده شده است.

امروزه استفاده از لاک های که از مواد گیاهی که دارای مواد ویتامینه هستند برای زیبایی و جلای ناخن ها بسیار مناسب هستند. ممکن است این سوال به ذهن تان برسد که هر لاکی که دارای کمترین مواد شیمیایی باشد از نظر کیفیت بسیار می توند که مناسب باشد با توجه به مواردی که گفته شد لاک از ابتدا تا به امروز مورد توجه افراد به ویژه دختر خانم ها بوده است اگر بخواهیم که درباره پیدایش لاک برای تان مطالبی را بگوییم شاید برای تان جالب باشد بدانید که لاک ناخن خیلی قدیمی تر از آن چیزی است که عموم مردم تصور آن را می کنند.

بهترین لاک ناخن

بهترین لاک ناخن

در زمانی که بشر کمترین امکانات لازم برای زندگی را داشت و باید بگوییم که کمی بعد از عصر برنز درست در زمانی که توانست بشر برگ های حنا را آسیاب کند و از آن برای آرایش ناخن استفاده کرد. نکته جالب این که در مراحل اولیه این نوع لاک از ترکیب پودر بلور و پودر سنگ مالاکیت و گوگرد هم برای این کار استفاده میشد. در گذشته دور استفاده از رنگ و یا لاک ناخن  به عنوان یک نماد از قدرت فردی یا قبیله ای بوده است که معمولا تمام بزرگان قبایل ناخن های خودشان را با موادی که ساخته بودند رنگ می کردند.

اما با گذشت زمان و در دوره های تاریخی انسان ها توانستند که با استفاده از خلاقیت خود و استفاده از مواد گوناگون بسته به شرایط جغرافیایی و روش های مختلف و سلیقه هر فرهنگ شروع به آرایش و تزیین ناخن های خود می کردند. با گذشت سال ها ئ با ایجاد تغییر سبک های بسیاری سرانجام به شکل امروزی لاک ( بهترین لاک ناخن – بهترین لاک ) تبدیل شد.

درباره سابقه آرایش ناخن باید بگوییم که ارایش ناخن ها حدودا به ۳۰۰۰ سال پیش از میلاد مسیح باز می گردد که ابتدا این کار نیز از کشور چین آغاز شد. ابتدا فرهنگ آرایش ناخن با طلا و نقره و در سلسله ژو بین خانواده سلطنتی رسم بود که برای ناخن های خود از این ابزار الات برای زیبا کردن استفاده می کردند. بیشترین رنگ های که در خاندان سلطنتی بعد ها مرسوم شد لاک های رنگ های قرمز و سیاه و سفید بود که در آن زمان مورد استفاده قرار می گرفت  برای افزایش ماندگاری لاک ها در دوران سلطنت مینگ مردم با استفاده از ترکیباتی مثل  موم با سفیده تخم مرغ، ژلاتین و رنگ های گیاهی ناخن هایشان را تزیین می کردند.

لاک لچیک

 

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *