خط چشم لچیک, لوازم آرایشی, مداد چشم

تجربه ی آرایشی کشیدن خط چشم

بهترین مداد چشم

برای شروع یک آرایش، اول از همه یک کرم مرطوب کننده روی پوست خود استفاده کنید. سپس با یک کرم پودر مناسب با رنگ پوستتان سیاهی ها و ناهماهنگی های روی پوست را محو کنید.
سپس با بهره گیری از یک کرم پودر زير چشم و دور بيني را با یک پد به طور یکنواخت آرایش کنید تا پوست کاملا یکدست شود.
استفاده از پودرهای آرایشی براقی و چربی روی پوست را گرفته و ماندگاری آرایش را افزایش میدهند. فقط کافیست به صورت یکنواخت آن را روی صورت خود پخش کنید.
با استفاده از یک دستمال یا پد میتوانید مقدار اضافی آرایشتان را پاک کنید تا از به هم ریختگی آن جلوگیری شود.
هنگام آرایش چشم ها اگر قصد مصرف سایه را دارید، ابتدا این کار را انجام دهید و سپس شروع به کشیدن خط چشم نمایید. خط چشم ها از مهمترین و پر کاربردترین لوازم آرایش هستند و نقش مهمی را ایفا میکنند. خط چشم ها در انواع مایع و جامد وجود دارند. بهترین خط چشم نوع مایع آن است. خط چشم ها باید متناسب با نوع و حساسیت پوست و چشم شما انتخاب شوند، مداد های چشم نباید نوک بیش از حد چرب یا بیش از حد خشکی داشته باشند. بهترین مداد چشم مدادی است که بتوان آن را در داخل چشم نیز استفاده کرد.

استفاده از رژلب و همچنین رژ گونه از مراحل نهایی آرایش محسوب میشوند. هنگام زدن رژ لب بیشتر افراد دوست دارند تا لبهایشان بزرگتر و برجسته تر دیده شود. برای این کار با استفاده از یک مداد لب میتوانید کمی خارج تر از خط طبیعی لب هایتان، دور آن خط بکشید، و سپس با استفاده از یک روش لب داخل آن را پر کنید. باید بدانید که بزرگ کردن بیش از حد لب با استفاده از مواد آرایشی، باعث غیرطبیعی تر شدن آن میشود و نه تنها آن را زیباتر جلوه نمی دهد بلکه باعث می‌شود تا از زیبایی صورت شما کاسته شود.

استفاده از مواد آرایشی درجه یک به خصوص برای چشم ها مسئله مهمی به حساب می آید. آرایش چشم حالات مختلفی دارد ازمیان لوازم آرایشی موجود یکی از پرطرفدارترین و پرکاربردترین آنها خط چشم ها هستند. خط چشم های مایع عمل فرم دادن به چشم ها را انجام می‌دهند مانند یک فریم در اطراف چشم قرار می‌گیرند. برای کشیدن خط چشم باید از داخلی ترین قسمت چشم به بیرونی ترین قسمت آن حرکت کنید و سعی کنید باریک‌ ترین خط را در نزدیکترین موقعیت نسبت به محل رویش مژه ها رسم کنید. مراقب باشید تا خط چشم به داخل چشمتان وارد نشود. بهترین خط چشم از نظر تضمین سلامت چشم باید استانداردهای مناسب را سپری کرده باشد و دارای تاییدیه رسمی از مراکز بهداشت باشد. توجه داشته باشید که نباید از هر برندی استفاده کنید و یا گول قیمت پایین برخی اجناس را بخورید. اجناس نامعتبر و غیر قانونی در بازار زیاد است، لطفا در انتخاب یک وسیله آرایشی مرغوب دقت زیادی به خرج دهید.

اگر حالت چشمان تان پف کرده است و در اطراف چشم هایتان ورم وجود دارد قبل از آرایش کردن با استفاده از یک کرم بدون چربی آنها را ماساژ دهید. بهتر است این کرم آبرسان باشد بعد از این کار می توانید ۱۰ الی ۱۵ دقیقه صبر کنید و سپس شروع به آرایش کردن نمایید. اطراف چشم دارای پوستی بسیار حساس است و اگر این نکات را رعایت نکنید ممکن است غدد چربی در زیر پوست زرد شده و زیبایی پوست را از بین ببرند.

اگر به مقدار کافی زمان برای استراحت چشم ها ندارید و برای حاضر شدن برای یک مهمانی عجله دارید میتوانید نوع خط چشم خود را طوری تغییر دهید که ورم پلک هایتان کمتر دیده شوند. برای این کار باید راه های درست کشیدن خط چشم را بدانید، چرا که هر چشمی نیازمند خط چشم مخصوص به خودش است تا فرم زیباتری به خود بگیرد. کشیدن خط چشم با قلموی خط چشم مایع نتیجه زیباتری را دارد اما اگر در این کار ماهر نیستید می‌توانید از مداد چشم استفاده کنید. آگاه باشید که نوک مداد شما باید حتما تراشیده و تمیز باشد تا بتوانید باریک ترین و بهترین خط ها را بکشید.
هنگام کار با خط چشم مایع اگر نمی ‌توانید خطی یکدست بکشید بهتر است با استفاده از یک مداد چشم پشت پلک تان را نقطه گذاری کنید و سپس با استفاده از قلمو آن نقطه ها را به هم متصل نموده و خط چشم یک دست تری را داشته باشید.

در مجموع آرایش کردن برای خانم ها به خصوص از لحاظ روحی نقش مهمی دارد و باعث افزایش اعتماد به نفس آنها میشود، اما نباید از خطرات احتمالی آن غافل شوید. از این رو بهتر است از مواد مرغوب استفاده کنید.

توجه به تاریخ انقضای موجود روی لوازم آرایشی بسیار مهم است. به هیچ وجه از مواد تاریخ گذشته استفاده نکنید.

بهترین خط چشم

پست های مرتبط

یک فکر در مورد “تجربه ی آرایشی کشیدن خط چشم

  1. سحر گفت:

    من از مداد چشم و خط چشم لچیک خیلی راضیم اصلا حساسیت زا نیستش

  2. رویا گفت:

    خط چشم لچیک اصلا باعث نمیشه چشمام خسته نمیشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *