لاک ناخن

حقایق باور نکردنی درباره ی لاک ها

بهترین لاک

درباره ی لاک باید بگوییم که لاک بهترین ماده برای رنگ دهی به ناخن ها است در این مقاله بهتر است تا قبل از هر چیزی یک تعریف روشن و مشخص را از لاک ناخن داشته باشیم پس باید در تعریف لاک ناخن بگوییم که لاک ناخن نوعی ماده ای شیمیایی می باشد که بیشتر خانم ها و دختر خانم ها برای زیبایی دادن به ناخن‌ های دست و پا استفاده می کنند
استفاده از لاک به عنوان زیبایی ناخن ها به سال های بسیار قبل باز می گردد و شاید برایتان جالب باشد تا بدانید که تاریخچه لاک زدن به سه هزار سال پیش از میلاد و به خیلی سال های پیش و بسیار دور می رسد. با گذشت زمان تنوع و شکل لاک ها تغییر کرد و امروز می توان که انواع مختلفی از این لاک ها را دید. مطمئنا بسیار پیش آمده که با دیدن ناخن های لاک شده خانومی از رنگ لاک و براق و یا مات بودن آن خوشتان آمده باشد و ممکن است اولین سوال شما نام برند لاک باشد.

در زمینه ی محصولات آرایشی و خرید لاک ناخن یکی از معروف ترین برند های تولید لوازم آرایشی و بهداشتی برند لچیک می باشد این لاک ساخت کشور آلمان می باشد. که علاوه بر لاک این برند محصولات دیگری نیز مانند ریمل ، رژ، خط چشم و . . . دارد.
ما در این مقاله قصد داریم تا حقایق جالبی را درباره‌ی لاک‌ ناخن برایتان باز گو کنیم که بدون شک دانستن این مطالب حتماً برایتان جذاب خواهد بود

اولین مانیکور ها را مصرفی انجام می دادند
مصری ها و اعیان و اشراف های مصر از گذشته دارای ابهت خاصی بودند که این افراد از مواد گوناگون برای زیبا سازی ناخن هایشان استفاده می کردند و به عنوان لاک از مواد گوناگونی به عنوان پولیش ناخن ساخته و از آن ‌ها استفاده می‌ کردند.

در ساخت لاک قدیمی‌ ها خلاقیت فوق ‌العاده ‌ای را داشتند
گفتیم که سابقه ی استفاده از لاک به سال های قبل باز می گردد و مردمان باستان نیز از موم، سفیده‌ی تخم مرغ و رنگ سبزیجات در زمان سلسله‌ی مینگ (امپراتوری بزرگ چین پس از فروپاشی مغول‌ها) برای ساختن لاک ناخن‌هایشان استفاده می‌کرده‌اند.

فرانسه مهد مانیکور و فرنچ ناخن
در کشور فرانسه اعضای سلطنتی فرانسه ایده‌ های جالبی را برای زیبا تر کردن ناخن هایشان استفاده می کردند که این ایده ها باعث به وجود آمدن مانیکور شد با این کار دست ‌ها و ناخن‌ هایی آن ها برازنده و ظریف دیده می شد و همچنین با این کار خانواده خاندان سلطنتی از کسانی که کلاس پایین‌تری داشتند قابل تفکیک بودند.

لاک ناخن، واقعا رنگ ماشین است
لاک ناخن توسط Revlon و در سال ۱۹۲۰ تولید شد نکته ای که بسیار ممکن است تا برایتان جالب باشد درباره ی لاک ناخن این است که لاک در حقیقت نوعی رنگ ماشین است که بسیار تصفیه شده و رنگ دانه‌های آن نیز بسیار ریز شده است،از همین رو هم ساخت لاک ناخن طبیعی بسیار سخت تر از نوع واقعی آن می باشد

پاک کننده‌ی لاک ناخن بیشتر از همه ‌ی ما عمر می ‌کند
نکته ای که درباره ی پاک کننده‌ های لاک ناخن باید بدانید این است که این محلول های شیمیایی هیچ‌ گاه عمر شان تمام نمی ‌شود، و یک بطری پاک کننده‌ی لاک تا هر زمانی که به آن احتیاج داشتید را می توانید که استفاده کنید.

احتمالا باید چند تا از لاک‌ هایتان را دور بیاندازید
عمر مفید یک لاک معمولا ۵ الی ۶ ماه می باشد در صورتی که یک شیشه‌ی باز نشده‌ی لاک ناخن، را داشته باشید مطمئنا زودتر ۵ ماه استفاده می کنید باید خیلی در مصرف لاک کم علاقه باشید تا که نتوانید یک لاک ناخن را در ۱۲ ماه تمام کنید!

رنگ لاک های جیغ
در گذشته استفاده از لاک مثل امروز بسیار رواج نداشت و کمتر کسی از لاک ناخن استفاده می کرد و در دهه‌ی ۱۹۵۰ کسی که ناخن ‌هایش را لاک می‌ زد، فردی بی بند و بار شناخته می‌شد. در آن زمان فقط زنان خیابانی از لاک ناخن استفاده می‌کرده ‌اند. که باید این افراد قبل از ورود به کلیسا و یا مراسم مذهبی، حتما باید لاک ناخن خود را پاک می‌کردند.

لاک زدن دائمی بسیار مضر است
با توجه به این که ناخن‌ ها دارای بافتی زنده هستند و از این رو لاک زدن همیشگی می ‌تواند که ناخن ‌ها را خشک کرده و بافت زنده‌ آن را از بین ببرد. لاک زدن مداوم باعث نرسیدن اکسیژن به بافت ناخن، می شود و از این رو مبارزه با انواع عفونت ‌ها را برای ناخن سخت‌ تر می‌کند. درباره لاک ناخن گفتیم که این ماده خوش اب رنگ و جلا دهنده ناخن در بیشتر مواقع علاوه بر زیبایی بخشیدن به ناخن ها می تواند تا حدودی هم باعث افزایش استحکام آنها شود، اما بیشتر افراد با استفاده از لاک های بی کیفیت و لاک پاک کن های استون دار درصد بالا، اسیب بسیار جدی به ناخن هایشان وارد می کنند زیرا علاوه بر پاک کردن لاک، آستون به سطح ناخن ها هم نفوذ می کند و باعث نازک تر شدن آن ها و استحکام شان را کم و در نهایت هم ناخن را شکننده می کند.

گران‌ترین لاک ناخن دنیا ۲۵۰ هزار دلار قیمت دارد
شاید برایتان جالب باشد بدانید که لاک Azature Black Diamond توسط جواهر ساز معروف، Azature Pogosian تولید شده است که در ساخت این لاک از ۲۶۷ قیراط جواهر الماس سیاه واقعی استفاده شده است. دلیل گرانی این لاک را پس متوجه شدید که چرا این لاک این قیمت وحشتناک را دارد

بهترین لاک ناخن

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *