لاک ناخن

درباره ی لاک بدانیم

بهترین لاک ناخن

یکی از لوکس ترین لوازم های آرایشی بین خانم ها می توان به لاک ناخن اشاره داشت که استفاده از آن برای زیبایی بخشیدن به ناخن ها به امری بسیار رایج تبدیل شده است امروزه نسبت به گذشته اهمیت به مد و زیبایی بسیار زیاد شده است و از این رو بیشتر خانم ها دنبال این هستند که مطابق مد روز باشند و بسیار به شیک بودن ظاهر خود اهمیت می دهند.

اما درباره ی لاک باید به این نکته توجه داشت که در بسیاری از مواقع ممکن است که استفاده طولانی مدت آن به ناخن ها اسیب هایی را وارد کند. با توجه به این که ترکیبات این ماده شیمیایی به بافت ناخن نفود می کند و باعث تغییر رنگ ظاهری ناخن و زردی آن می شود ممکن است تا در استفاده طولانی مدت ناخن ها بسیار ضعیف شوند. بسیاری از خانم ها بر این باور غلط اعتقاد دارند که لاک زدن ناخن ها باعث محکم شدن آن ها می شود در این باره باید بگوییم که این طور نیست زیرا بعضی لاک ها دارای ترکیباتی هست که برای ناخن و پوست مضر است و در استفاده زیاد باعث ایجاد ناراحتی های پوستی و حساسیت می کند. با توجه به این که مهم ترین چیز برای رشد ناخن ها اکسیژن است پس لاک داشتن مداوم باعث ضعیف شدن ناخن و تغییر رنگ ناخن می شوند چون در این حالت اکسیژن رسانی به ناخن انجام نمی شود.

لاک لچیک یک پیشنهاد ویژه

بیشتر افراد به علت لاک زدن های مداوم دچار ناخن های شکننده شده اند که بهترین زمان برای استراحت دادن به ناخن ها زمستان است پس در فصل زمستان بهتر که است به ناخن هایتان استراحت بدهید و از هیچ لاکی حتی لاک برق هم استفاده نکنید و ناخن هایتان را بیشتر تقویت کنید زیرا اگر تمام وقت ناخن هایتان لاک داشته باشد آن ها را از تنفس محروم کرده بنابراین ناخن شما در این حالت ضعیف می شوند. سرما باعث اذیت شدن ناخن ها می شود بهتر است تا در این فصل از دستکش استفاده کنید کرم های مرطوب کننده دور ناخن هایتان بزنید تا ناخن هایتان نرم و مرطوب شوند.

استفاده از لاک پاک کن مهم ترین چیزی است که هر کسی بعد از لاک زدن به آن نیاز دارد. درباره پاک کننده لاک ناخن، باید به این مورد اشاره کنیم که این پاک کننده ها در واقع حلال لاک هستند که با استفاده از آن می توان که لاک ناخن ( بهترین لاک ناخنبهترین لاک )را از روی ناخن ها به راحتی پاک کرد. بیشتر این لاک پاکن ها از آستون هستند که برای ناخن ها استفاده از آستون مضر است و باعث شکنندگی و خشک شدن ناخن ها می شود از همین رو امروزه لاک پاکن های غیر از آستون وجود دارد که در مقایسه با آستون برای ناخن ضرری را ندارد. از این ماده نیز بهتر است تا بسیار کم و فقط در مواقع ضروری استفاده نمائید.

لاک ناخن لچیک یک پیشنهاد ویژه

با توجه به این که هر فصل زیبایی های خاص خودش را دارد و معمولا بسیاری از خانم ها در هر فصل تیپ خاص آن فصل را دوست دارند تا امتحان کنند. که در این میان ست کردن لاک با لباس و رنگ پوست و موارد دیگر بسیار با اهمیت می باشد زیرا تاثیری زیادی را بر روی زیبایی ظاهری فرد دارد. معمولا استفاده از لاک هایی مثل برنزی ، طلایی، قرمز ، حنایی و برخی از رنگ‌ های لاک های با طیف رنگی طلایی نقره ای و قرمز برای فصل پاییز جلوه بسیار خاصی را دارد. لاک ناخن علاوه بر این که دارای تنوع رنگ بسیاری است می توان گفت که لاک دارای انواع مدل های دیگر نیز می باشد که این لاک ها عبارتند از : لاک های ساده ، لاک های اکلیلی، لاک های شنی، لاک های آیینه ای، لاک های کروم ،لاک های شب رنگ ،لاک های مات، لاک های براق و برق ناخن و لاک های طراحی ناخن و . . .

لاک ها نسبت به هوا بسیار حساس هستند و در صورت مجاورت با هوا سریع خشک می شوند زیرا همان طور که گفتیم لاک ها نسبت به هوا بسیار حساس هستند با گذشت زمان ممکن است که این لاک کمی غلیظ شود درباره غلظت لاک اگر لاک رقیق باشد، به هنگام لاک زدن بر روی ‏ناخن پخش خواهد شد و پوشش یک‌ دستی را ایجاد نخواهد کرد و اگر غلیظ ‏باشد، لایه ای لخته ‌لخته و بر جسته‌ را تشکیل خواهد داد که بهتر است برای رقیق کردن آن از آستون بسیار کم استفاده کرد زیرا در صورت استفاده زیاد از این حلال لاک به ناخن آسیب وارد می شود که جدی ترین آسیب خشک شدن و شکننده شدن ناخن ‌ها و ریش ریش شدن آن ‌ها می باشد. درباره لاک مورد مهم دیگری که بسیار ضرورت دارد قلم موی لاک می باشد که در خرید لاک باید توجه داشت که قلم مو باید اندازه ای باشد که حداکثر با دو تا سه حرکت تمام سطح ناخن را بپوشاند و به اندازه کافی نرم باشد تا هنگام کشیدن روی سطح ناخن اثری به جا نگذارد.

حرارت و گرما مهم ترین عاملی است که ممکن است تا بر روی کیفیت لاک ها تاثیر گذار باشد این عوامل در واقع می توانند که بر روی کیفیت و ماندگاری لاک ناخن ها تاثیر گذار باشند از همین رو مکان نگه داری لاک ها باید جایی خنک باشد و نباید که لاک ناخن را در جایی نزدیک به منبع حرارت مثل بخاری و شوفاژ قرار داد. بهترین فضا برای نگه داری لاک مکان های خنک است و جالب است بدانید که علاوه بر نور خورشید وجود رطوبت نیز باعث خراب شدن لاک ها می شود.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *