رژ لب, مداد لب

رژ لب ها و تاریخچه استفاده از لوازم آرایشی

بهترین رژ لب

بدون شک طبیعت انسان دوستار زیبایی است . در این میان بانوان به زیبایی خود اهمیت بیشتری قائل هستند . از این رو استفاده از محصولات آرایشی از زمان های قدیم در میان بانوان رایج می باشد و می توان گفت از زمان مصریان باستان لوازم آرایشی استفاده شده است . اوج استفاده از لوازم آرایشی مربوط به ملکه مصر کلوپاترا می باشد . در آن زمان ها بیشترین آرایش به چشم ها مربوط بود .
رژ لب یکی از محصولات آرایشی پرکاربرد و بسیار تاثیر گذار در زیبایی است . در ادامه این مقاله اطلاعات مفیدی در رابطه با رژ لب در اختیار شما قرار می دهیم .

آشنایی با رژ لب ها
رژ لب یا همان ماتیک با مارک ها و برندهای مختلفی با رنگ های متنوع در بازار وجود دارد . رژ لب شامل موادی همچون قهوه ، مواد رنگی ، نرم کننده پوست ، موم و روغن است ،ۀ و برای رنگ کردن لب ها در میان بانوان کاربرد دارد .رژها معمولا دارای ترکیبات پیچیده ای هستند . در ساخت بیشتر رژها از سرب استفاده می شود . سرب یک ماده ی بسیار مضر بوده و روی سیستم هورمونی و عصبی تاثیر منفی دارد . بانوانی که استفاده ی بیشتری از رژ لب دارند ، به مرور زمان عناصری کادمیوم ، کوروم ، آلمینیوم و منگنز را در بدن جذب کرده و دچار مسمومیت می شوند . برخی از رژ لب ها باعث بسته شدن منافذ باز پوست ،حساسیت لب ها ، ترک خوردن لب ها ، خشکی لب ها می شود . رژ لب هایی که از مواد مضره ساخته می شوند ، به مرور سرطان زا هستند . پس انتخاب رژ لب با کیفیت یک موضوع بسیار مهم می باشد . رژ لب های لچیک از مرغوب ترین برند های موجود در بازار بوده و فاقد مواد مضره هستند .

تولید رژ لب ها
برای ساخت رژ لب ها از مواد دیگری مانند : لانولین ، کره ، کاکائو ، مخلوطی از موم های مختلف ، روغن کرچک ، پرولاتوم ( که محصولی است از نفت خام ) ، روغن معدنی، و مواد شیمیایی مختلف استفاده می شود .
براس ساخت رژ روغن و موم با هم گرم شده و برای رنگ دهی به آن از رنگدانه های مختلف استفاده می شود . سپس این مواد دوباره گرم شده و در قالب های مختلفی ریخته شده و سفت می شوند و به شکل دلخواه در می آیند .
برای ساخت اکثر رژ لب ها از مواد شیمیایی استفاده می شود ، که بیشتر آن ها سرطان زا می باشند . البته برخی از برندهای موجود در بازار فاقد مواد مضره بوده و از مواد مرغوب تری برای تولید رژ استفاده می کنند . برخی از این برندها از مواد گیاهی استفاده می کنند . همانگونه که در بالا هم اشاره کردیم سرب یکی از مواد مضر موجود در برخی از رژ لب ها است . ویژگی بهترین رژ لب و بهترین مداد لب آسیب رساندن به سلامتی شما میباشد که فاقد پارابن ، سرب و مواد معدنی و حیوانی مضر باشد و همچنین دارای ویتامین e و روغن جوجوبا باشد تا لب های شما را نرم و مرطوب حفظ کند . رژ لب مدادی و مداد لب و مداد لب بادوام برند لچیک ویژگی بهترین مداد لب و بهترین رژ لب را دارا میباشد

 

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *