مطالب

مانیکور در خانه، لاک ناخن

لاک ناخن جدید

مانیکور در خانه، لاک ناخن

استفاده کردن از سوهان برای حالت دادن به ناخن و در نهایت استفاده از یک لاک ناخن به صورت استادانه برای پوشش دادن سطح ناخن مانیکور نامیده می‌شود. معمولاً با استفاده از روش هایی می توان به مراقبت از ناخن پرداخت و برای زیبایی آنها دست به کار شد که به مجموعه این اعمال مانیکور گفته می‌شود برای ناخن های پا نیز می توان از همین مجموعه قوانین استفاده کرد که به آن نیز پدیکور می گویند. ده گام ساده برای مانیکور کردن در خانه وجود دارد که اولین گزینه جمع کردن وسایل مورد نیاز می باشد. پاک کننده لاک، پنبه، بافر ناخن، ناخن گیر و ابزار جدا کننده پوست اطراف ناخن و همچنین یک مرطوب کننده و لاک ناخن که یکی به عنوان بیس دیگری به عنوان رنگ مورد نظر و آخرین گزینه برق ناخن می باشد را در دسترس قرار دهید .

در گام دوم باید اقدام به پاک کردن هرگونه آرایشی که از قبل روی ناخن هایتان وجود داشته است نمایید. لاک ناخن جدید شما حتماً باید بر روی ناخن های عاری از هرگونه آرایش قبلی اعمال شود پس با استفاده از استون یا پد های مختلفی که برای این منظور به کار می روند آرایش قبلی ناخن هایتان را پاک کنید . در گام سوم می توانید به وسیله سوهان کشیدن حالت مربعی ، گرد یا بیضی شکل به ناخن های تان بدهید . فقط باید سعی کنید اندازه ناخن ها یکسان باشند. استفاده از بافر ناخن نیز کمک میکند تا شفافیت سطح ناخن هایتان افزایش پیدا کند و قسمت های ناهموار آن گرفته شود، پس از این مرحله را نیز از قلم نیندازید و پس از استفاده از آن به سراغ گام چهارم بروید.

در گام چهارم بهتر است ناخن هایتان را تمیز کنید ، برای انجام این کار می‌توانید ظرفی پر از آب گرم را تهیه کرده و مقداری شامپوی سبک مثل شامپو بچه در آن بریزید. سپس دست‌هایتان را برای چند دقیقه درون ترکیب قرار داده و اجازه دهید که پوست اطراف ناخن ندرم شود.

در مرحله ۵ می توانید به وسیله ابزار مخصوص پوست اطراف ناخن را جدا کنید یا اگر مقداری از پوست ، روی ناخنتان روییده آن را به عقب هل دهید . بعد از آن که حلال داخلی ناخن مرتب شد میتوانید از یک مرطوب کننده بهره بگیرید و دستانتان را به وسیله آن ماساژ دهید در این مرحله می توانید از روغن نارگیل نیز استفاده کنید.

در گاو ۷ حتما باید به فکر آماده سازی ناخن ها برای مصرف لاک ناخن جدید خود باشید ، پس ناخن‌هایتان را خشک کرده و هرگونه چربی اضافه را از روی آنها پاک کنید . به عنوان گام ۸ می توانید از لاک ناخن بیس خود استفاده کنید . یک لاک ناخن سفید رنگ می تواند بیس خوبی برای کار شما باشد اما حتماً سعی کنید در این مرحله نازک ترین لایه را ایجاد کرده و از رنگ های خنثی نیز استفاده نمایید .

در مرحله ۹ باید از یک لاک ناخن با رنگ دلخواه خود بهره بگیرید، رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید و در انتخاب لاک ناخن جدید خود نیز حتماً معیارهایی را در نظر بگیرید، کیفیت لاک ‌ناخن از اهمیت زیادی برخوردار است و نباید نسبت به درجه کیفی آن اهمیت بود. با استفاده از لاک منتخبتان سطح ناخن را آرایش کرده و اجازه دهید به طور کامل خشک شود، در پایان نیز می توانید از یک برق ناخن استفاده کنید و برای هر چه زیباتر دیده شدن ناخن هایتان اقدام فرمایید .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *