لاک ناخن

محافظت از ناخن ها

بهترین لاک ناخن

مراقبت کردن از ناخن ها همانند اعضای مختلف بدن مهم بوده و رسیدگی به آنها نیازمند رعایت اصولی می‌باشد. زیبای ناخن ها در آراسته به نظر آمدن شما نقش پررنگی داشته و علاوه بر آن اگر ناخن ها دچار آسیب یا شکستگی شوند وضعیت آزار دهنده ای برای شما به وجود می آورد که اصلا خوشایند نیست لذا مراقبت از آنها را به شدت به شما توصیه می‌نماییم.

سالم بودن ناخن ها جزئی از سلامت بدن شما بوده و از اینرو مراقبت از آنها اهمیت به خصوصی دارد. شکنندگی ناخن ها از عوارض شایعی است که به دلیل کمبود ویتامین و مواد مغذی برای ناخن ها ایجاد می شود. برای جلوگیری از این عارضه باید تغذیه مناسب و سالمی داشته باشید . در برخی موارد این شکنندگی می تواند حاصل بیماریهای درونی باشد برای مثال بیماریهای پوستی که از درون اثر گذاری کرده و باعث تخریب بافت خارجی ناخن می شوند . حتی کم خونی نیز می تواند بر روی رشد ناخن تاثیر گذار باشد.

عوامل خارجی متعددی وجود دارد که ممکن است رشد ناخن‌ها و کیفیت و سلامت ظاهری آنها را تحت تاثیر قرار دهد. برای مثال خانم‌هایی که به طور مداوم از مواد شوینده استفاده می‌نمایند و بدون استفاده از دستکش کارهایشان را انجام می‌دهند ناخن‌هایشان به سرعت تحلیل رفته و از این رو برای آراستگی دست هایشان رو به کاشت ناخن می‌آورند . کاشت ناخن یکی از بدترین کارهایی است که می‌توانید در حق ناخن‌هایتان انجام دهید چرا که این بافت سنگین با قرار گرفتن بر روی ناخن طبیعی شما تنفس را مختل کرده و پس از مدتی آن را دچار آسیب می نماید. اما بدتر از آن هم وجود دارد استفاده از موادی که بی کیفیت بوده و در کاشت ناخن از آنها استفاده می شود باعث ایجاد قارچ بین ناخن اصلی و ناخن قرار گرفته بر روی آن می‌شود. یک ناخن ایده‌آل و سالم باید از استحکام کافی برخوردار باشد اگرچه ناخن در معرض فشارهای شدید ممکن است بشکند اما مقاومت آن باید در حد معقولی بالا باشد انعطاف ناخن نیز باید در حد متناسب آن بوده و با خم کردن آن متوجه می‌شویم که ناخن های شکننده ای داریم یا نه؟ ناخن ها در برابر خم شدن نباید به راحتی بشکنند.

مرطوب نگه داشتن دست ها به وسیله یک کرم محافظ که حاوی ویتامین های مفید برای پوست و ناخن باشد بسیار ضروری و قابل اهمیت است. این کرم می تواند با چرب نگه داشتن و مرطوب نگه داشتن پوست دست شما به ویژه در روزهای سرد زمستانی باعث سالم ماندن آنها شود و در صورتی که دست‌هایتان از پوست سالمی برخوردار باشند ناخن هایی با کیفیت نیز بر روی آنها رشد خواهند کرد.

یکی دیگر از عواملی که در صورت رعایت نکردن بهداشت ممکن است ناخن هایتان را از بین ببرد استفاده از لاک های نامرغوب است .در هر صورت، چه از بهترین لاک ناخن ( بهترین لاک )استفاده کنید و یا از بی کیفیت ترین نوع آن، مصرف دائم و روزانه آن توصیه نمی شود . بهتر است آرایستن دستها و ناخن هایتان را تنها به روز های خاص و جشنها و میهمانیها اختصاص دهید. اگرچه لاک ناخن با کیفیت می‌تواند جلوی آسیب‌های احتمالی را بگیرد و نه تنها آسیبی به ناخن وارد نکند بلکه باعث افزایش مقاومت و کیفیت آن نیز شود اما باز هم نباید به طور مادام العمر از لاک ناخن استفاده کرد. بهترین لاک ناخن لاکی است که با ایجاد لایه سبک و نازک بر روی ناخن تنفس آن را دچار اختلال نکرده و رشد آن را متوقف نکند. بهترین لاک ناخن که می‌خواهیم در این مقاله به معرفی آن بپردازیم لاک لچیک است که با بالاترین کیفیت ساخته شده و تمام ترکیبات آن بر پایه مواد گیاهی می باشد. این لاک آسیب ناخن هایتان وارد نمی کند . حتی می توانید برای محافظت از ناخن از این لاک استفاده کنید. برای مثال افرادی که ناخن های شکننده دارند و نمی‌توانند به سادگی و بدون استفاده از ابزار، ناخن های شان را بلند کنند می توانند از یک لاک لچیک بهره گرفته و با استفاده از آن استحکام ناخن هایشان را افزایش دهند تا زمانی که به اندازه دلخواه برسد.  مایع موجود در این لاک به راحتی خشک شده و برای پاک کردن آن نیاز نیست از مواد آسیب‌رسان و قوی استفاده کنید به راحتی می‌توان با یک پد لاک پاک کن به این کار پرداخته و لاک موجود روی ناخن را از روی آن زدود.

در صورتی که دست‌هایتان بیش از حد با آب یا مواد شوینده ارتباط دارند استفاده از دستکش را فراموش نکنید دستکش ها می توانند محافظی برای ناخن های شما باشد.

رعایت نکات بهداشتی و ترفند هایی در رابطه با مراقبت از ناخن می تواند رشد آن را افزایش داده و آسیب‌های احتمالی را به حداقل برساند . یکی از مواردی که رعایت آن خالی از لطف نیست زمان گرفتن ناخن ها هستند . ناخن هایتان را به وسیله یک ناخن گیر تیز کوتاه کنید و این کار را در بهترین حالت ممکن یعنی پس از استحمام انجام دهید. پس از حمام رفتن ناخن ها حالت ارتجاعی داشته و بسیار نرم هستند لذا به راحتی می توانید آن را کوتاه کنید .سوهان کشیدن ناخن یا انجام مانیکور نیز می‌توانند مراقبت‌های مخصوص ناخن به شمار رود اما دقت داشته باشید که مانیکور کردن نیز باید با توجه به اصول خود انجام شود. برای مثال برخی از ناخن کارها پوست اطراف ناخن را به شدت کوتاه کرده و باعث می شوند تا فاصله بین پوست و ناخن ایجاد شود که باز بودن این ناحیه باعث می شود آلودگی ها بتوانند به راحتی وارد بافت های درونی انگشت و ناخن شوند، در اینصورت آسیب های احتمالی افزایش پیدا میکند.

 

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *