رژ لب, مداد لب

مراقبت از لب ها

بهترین رژ لب

هوای سرد و یا آلودگی هوا از عواملی هستند که باعث از دست رفتن رطوبت پوست شده و آن را دچار خشکی می نمایند و لب ها نیز به عنوان حساس ترین عضو چهره با از دست دادن رطوبت خود دچار ترک خوردگی و یا سوزش های دردناک می شوند . البته خود ما هم در ایجاد چنین عواملی بی‌تقصیر نیستیم و با رعایت نکردن نکات بهداشتی و مراقبتی باعث از دست رفتن زیبایی و سلامت لبهایمان میشویم .

اگر شما نیز لبهای ترک خورده یا پوسته پوسته شده ای دارید می توانید ابتدا علت آن را بررسی کرده و با درمان های خانگی و رعایت یک سری نکات از بروز چنین اتفاق‌هایی جلوگیری نمایید .

یکی از مهمترین عواملی که باعث تشدید هرچه بیشتر خشکی لبها می‌شود زبان زدن به آنهاست . افرادی که دچار خشکی لب هستند با زبان زدن به لب هایشان حس خوبی به آنها دست داده و احساس مرطوبی موجود بر روی لب ها باعث به وجود آمدن این حس است . اما غافل از آنکه همین حرکت کوچک باعث مرطوب شدن لب وسیله بزاق دهان شده و تبخیر آن مایع از روی لب باعث افزایش خشکی پوست لب ها می شود . همچنین بزاق دهان دارای ترکیباتی برای ضدعفونی کردن دهان می باشد که برای پوست حساس لبها آسیب‌رسان تلقی می شود . از این رو زبان زدن و مرطوب کردن لب ها به وسیله آب دهان کار بسیار اشتباهی محسوب می شود .

رساندن ویتامین های مفید و موثر که جهت مرطوب کنندگی سطح لبها میشوند نیز امری ضروری بوده و در مراقبت از لبها نقش مهمی دارد . حتی استفاده از ضدآفتاب در روزهای آفتابی و یا حتی روزهای برفی از واجب ترین امور بوده و باید حتما استفاده شود .

یکی از راه های مراقبت از پوست لب ها لایه برداری آنهاست. لب ها نیز مانند اجزای مختلف صورت نیاز به لایه برداری و تجدید شدن پوست تازه دارند . برای این منظور راه های مختلفی وجود دارد  که کم هزینه ترین و بهترین راه استفاده از ترکیب وازلین و شکر است . کمی شکر را با مقداری وازلین ترکیب کرده و با استفاده از یک مسواک نرم بر روی لبهای خود بکشید به آرامی این کار را انجام داده و پس از یک دقیقه آبکشی نمایید ‌ پوست های مرده لب از بین رفته و به همین ترتیب زیبایی لبهایتان چند برابر می شود. علاوه بر راه های مراقبتی استفاده از لوازم آرایشی با کیفیت نیز در داشتن لب هایی زیبا و آراسته نقش بسیار مهمی دارد .

برای آرایش لب ها سعی کنید از بهترین رژلب ( بهترین رژ لب _ رژ لب لچیک ) و بهترین مداد لب ( مداد لب لچیک ) بهره گرفته و از سلامت محصولات استفاده شده اطمینان کافی را داشته باشید . برای این کار میتوانید از محصولات برند لچیک بهره گرفته و زیبایی را به چهره و لب های خود هدیه دهید .

 

 

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *