خط چشم لچیک, مداد چشم

نحوه ی کشیدن خط چشم برای چشمان درشت و ریز

بهترین مداد چشم

خط چشم یکی از لوازم آرایشی مهم و تاثیر گزار محسوب میشود که برای استفاده از آن نیاز است نکات زیادی را بدانید. از نظر کیفیت بهترین خط چشم و بهترین مداد چشم آن هایی هستند که علاوه بر زیبایی بخشیدن به چشمان شما بتواند از آنها مراقبت کند و ایجاد حساسیت نکند.
افراد باید بسته به نوع چشمان خود خط چشم مناسب را بکشند.
اگر چشمان شما درشت است، خط چشم پهن برای شما مناسب است و سیاه کردن لبه داخلی چشم نیز برای شما زیبایی آفرین است‌. اگر داخل چشم تیره شود حالت گردی و زیبایی بیشتری به چشم ها میبخشد.
اگر چشمانتان گود رفته است به هیچ وجه داخل چشمانتان نباید آرایش شود و اطراف چشم نیز نباید بیش از حد تیره باشد، در این صورت میتوانید از مداد چشم های رنگی استفاده کنید که یکی از بهترین مداد چشم های رنگی برای برند لچیک و مربوط به شماره ۲۰۰ الی ۲۱۶ میباشد.
هنگام کشیدن خط چشم مایع از ظریف ترین نوع آن استفاده کنید.
اگر چشمانتان بیرون‌آمده و برجسته است پیشنهاد ما به شما استفاده از خط چشم پهن همراه با آرایشی تیره است تا از عمق ظاهری چشمانتان کاسته شود و جلوه آرایشتان چند برابر شود.
اگر چشمان شما ریز است برای درشت تر جلوه دادن آنها بهتر است هم بالا و هم پایین چشمتان را خط چشم بکشید، در کل خط چشم پلک پایین به درشتی بیشتر چشم ها کمک میکند فقط باید بدانید که پلک پایین با استفاده از خط چشم جامد و پلک بالا با استفاده از خط چشم مایع باید آرایش شود.
اگر چشمان شما نزدیک به هم قرار دارند بهتر است گوشه های خارجی چشم شما بیشتر آرایش شود. یعنی خط چشم از چشمتان بیرون زده و به سمت بالا حالت دهی شود، در این صورت چشمانتان نزدیک تر به هم دیده میشود.
از آنجا که نوک جامد این خط چشم خشک است ممکن است باعث آسیب دیدگی پلک ظریف شما شود از این رو موقع کشیدن خط چشم با یک دست پلک خود را به سمت بالا بکشید تا پوست صاف و یکدست گردد و باعث راحت تر کشیدن مداد چشم شود.

نحوه کشیدن صحیح خط چشم به این صورت است که باید از گوشه داخلی چشم شروع کرده و خط چشم را به سمت بیرونی ترین نقطه چشم بکشید. اطراف چشم دارای پوستی بسیار ظریف و حساس است پس در انتخاب خط چشم مرغوب دقت کنید بهترین نوع خط چشم خط چشم ای است که محافظ چشم و پوست اطراف چشمان شما باشد. اگر قصد استفاده از سایه را دارید حتما قبل از خط چشم آن را استفاده کنید. خط چشم پلک بالا باید پررنگ و در عین حال ظریف باشد اما خط چشمی که در پایین چشم استفاده میشود باید کمرنگ و بسیار ظریف باشد. از این رو مداد چشم برای پلک پایین بیشتر توصیه می شود. خط چشم های تیره فرم چشم ها را بیرون آمده تر و برجسته تر نشان می دهد و با عمق بخشیدن به چشم ها آنها را جذاب تر نشان میدهد. کشیدن خط چشم بسته به حالت چشمان ما متغیر است. در مجموع باید بدانید که معمولا جذاب ترین جزء صورت هر فرد چشم های او هستند و در عین حال حساس ترین جزء نیز به حساب می آیند. پس استفاده از مواد ارایشی مرغوب و قابل اطمینان مسئله بسیار مهمی است که میتواند هم سلامت و هم زیبایی شما را تحت تاثیر قرار دهد. توصیه ما به شما استفاده از بهترین خط چشم و بهترین مداد چشم است.

یکی از ویژگی های بسیار مهمی که یک خط چشم جنس خوب می تواند داشته باشد و بسیاری از فروشندگان آن را تبلیغ می کنند آن است که زود خشک شود و همچنین از سویی دیگر بتوان به راحتی با آب یا مواد پاک کننده ی آرایشی آن را پاک کرد. برای آن که بخواهید خط چشمتان را پاک کنید ابتدا بایستی با احتیاط کامل، پوست اطراف چشم را پاک کنید به دلیل آن که پوست اطراف این ناحیه بسیار حساس می باشند پس بایستی به دقت این کار را انجام دهید و به آرامی مواد آرایشی را پاک کنید.

پس همان طور که بارها در مطالب قبل ذکر کردیم یکی از مهم ترین موارد در انتخاب و خرید خط چشم، مناسب بودن جنس آن می باشد تا ضرر به چشمان شما وارد نکند و خطر ریسک کمتری در این مورد داشته باشد، با توجه به این که عفونت چشمی از جمله بیماری های دردسرساز محسوب می شود پس بایستی به این موضوع بسیار توجه نمائید، پس زمانی که قصد خرید خط چشم و مداد چشم داشتید بایستی حتما به تاریخ انقضایی که روی محصول درج شده است توجه نمائید و از این موضوع اطمینان گردید که درب محصول پلمپ شده باشد و قبلا توسط کسی دیگری باز نشده باشد. در واقع موضوعی که بهتر است شما بدانید حتی اگر بهترین مداد چشم و خط چشم را خریداری کنید زمانی که درب آن را باز میکنید زمان مصرف آن تنها ۳ ماه می باشد.

آرایش ها بر اساس غلظت و کاربرد شمایل متفاوتی دارند، برای آرایش های ساده استفاده از ظریف ترین نوع خط چشم بهترین گزینه است، همچنین اگر از خط چشم به طور روزانه استفاده میکنید حتما سعی کنید خطی باریک بکشید تا جلب توجه زیادی نکند.

بهترین خط چشم ها خط چشم هایی هستند که غلظت مواد آن ها نه بیش از حد رقیق و نه بیش از حد غلیظ باشد و در عین حال فرچه ی مناسبی داشته باشد، چون در صورتی که قلموی خط چشم اندازه ی نامناسبی داشته باشد کنترل ضخامت خط چشم دشوار شده و طبیعتا نتایج خوبی را در آرایش ما به جای نخواهد گذاشت.

بهترین خط چشم

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *