خط چشم لچیک, مداد چشم

نکات آموزشی در کشیدن خط چشم

بهترین مداد چشم

کشیدن خط چشم یک مهارت است که اگر بتوانید آن را بیاموزید قطعا خواهید توانست تغییرات زیادی در ظاهرتان ایجاد کنید. باید بدانید هر مدل چشمی نیازمند یک خط چشم منحصر به فرد است و در این مطلب سعی شده است چند نکته در این مورد به شما آموزش داده شود:

آرایشگران با خرج کردن مقداری توجه و حوصله میتوانند چشمانی دلربا و جذاب برای شما خلق کنند پس قطعا شما هم میتوانید با آموختن چند نکته ساده با استفاده از متد های خود آرایی همین زیبایی را برای ظاهرتان بسازید.

بهترین خط چشم

انتخاب کردن خط چشم درست:

خط چشم باید در نزدیک ترین محل رویش مژه کشیده شود. از آنجایی که محصولات زیاد و متنوعی در بازار وجود دارد مثل خط چشم ماژیکی یا مدادی یا مایع باید هرکدام را حداقل یکبار امتحان کنید تا متوجه شوید کدام نوع از خط چشم زیبایی قشنگ تری به صورت شما میدهد و کار کردن با آن برای شما راحت تر است سپس با استفاده از همان نوعی که انتخاب کردید شروع به تمرین کردن و کشیدن خط چشمی بسیار ظریف و زیبا نسبت به حالت صورت و چشمانتان کنیم. یادتان باشد که اگر خط چشم بیش از حد ضخیم باشد ظاهر شما شلخته و خشن به نظر می‌رسد و از جذابیت‌های طبیعی شما کاسته می شود همینطور چشمانتان زود خسته و سنگین شده و شادابی چهره تان گرفته می شود پس بهترین خط چشم خطی است که صاف یکدست و نازک باشد.

خط چشم مایع:

خط چشم مایع معمولا برای پلک بالا و خط چشم مدادی برای مژه های پلک پایین توصیه میشود. خط چشم مایع درون بطری قرار دارد و دارای یک قلمو می باشد و در قالبی تقریباً شبیه جوهر عرضه می شود. کشیدن خط چشم مایع نیاز به دقت دارد ولی با تمرین مداوم میتوانید به زودی در کشیدن آن مهارت پیدا کنید نکته مهم در کشیدن خط چشم خشک شدن آن است پس بعد از کشیدن برای چند لحظه چشمان خود را نیمه باز نگه دارید تا مایع روی پلک ها خشک شود و از پخش شدن خط چشم جلوگیری شود.

خط چشم مدادی:

کشیدن خط چشم مدادی آسان است مانند رنگ آمیزی روی برگه. از آنجا که نوک جامد این خط چشم خشک است ممکن است باعث آسیب دیدگی پلک ظریف شما شود از این رو موقع کشیدن خط چشم با یک دست پلک خود را به سمت بالا بکشید تا پوستی صاف و یکدست باعث راحت تر کشیدن مداد چشم شود. یادتان باشد اگر مدت زیادی که از مداد تان استفاده نکرده‌اید سعی کنید حتما آن را بتراشید تا باکتری هایی که در نوک آن تجمع کرده‌اند با تراشیدن از بین بروند. بهترین مداد چشم مدادی است که نه زیاد چرب و نه زیاد خشک باشد.

خط چشم دائم:

خط چشم دائم نوعی از خط چشم است که یا به وسیله جراحی و یا به وسیله تاتو روی پلک کشیده می شود و این کار از نظر کارشناسان به هیچ وجه توصیه نمی شود و باعث آزار و آسیب دیدن چشم می شود از این رو ما به شما آن را توصیه نمی‌کنیم.

کشیدن خط چشم:

از گوشه داخلی چشم شروع کرده و خط چشم را به سمت بیرونی ترین نقطه چشم بکشید. اطراف چشم دارای پوستی بسیار ظریف و حساس است پس در انتخاب خط چشم مرغوب دقت کنید بهترین خط چشم خط چشم ای است که محافظ چشم و پوست اطراف چشمان شما باشد. اگر قصد استفاده از سایه را دارید حتما قبل از خط چشم آن را استفاده کنید. خط چشم پلک بالا باید پررنگ و در عین حال ظریف باشد اما خط چشمی که در پایین چشم استفاده میشود باید کمرنگ و بسیار ظریف باشد. از این رو مداد چشم برای پلک پایین بیشتر توصیه می شود. خط چشم های تیره فرم چشم ها را بیرون آمده تر و برجسته تر نشان می دهد و با عمق بخشیدن به چشم ها آنها را جذاب تر نشان میدهد. کشیدن خط چشم بسته به حالت چشمان ما متغیر است پس سعی کنید بهترین روش را نسبت به ظاهر خودتان پیدا کنید و از کشیدن خط چشم هایی که بیش از حد جلب توجه می کنند خودداری کنید.

برای کشیدن خط چشم مقابل آینه ایستاده و از بستن و سفت کردن یا جمع کردن پلک هایتان خودداری کنید فقط سعی کنید به پایین نگاه کنید چون در این صورت کنترل کردن خط راحت‌تر است و احتمال لرزش پلک های شما پایین تر است.

اگر با مداد چشم مژه پایین تان را خط بکشید مطمئن باشید که چشمانتان درشت تر دیده می شوند اما اگر لبه داخلی چشمتان را سیاه کنید چشمان ریز تری برای شما به نمایش گذاشته می شود، بعد از کشیدن مداد چشم روی پلک پایین می توانید با یک برس آرایشی کوچک مقداری از آن را محو کنید تا فقط رنگ دودی آن باقی بماند و آرایش حرفه ای تری داشته باشید . گوشه پایینی و داخلی چشم تان را مقداری روشن کنید. برای این کار میتوانید از رنگ سفید استفاده کنید. این کار نمای خط چشمتان را چند برابر میکند.

از مداد چشم برای هر دو پلک بالا و پایین میتوانید استفاده کنید اما خط چشم مایع برای استفاده فقط در بالای چشمانتان است. برای چشمانی به رنگ سبز استفاده از بنفش دودی بسیار زیبا است. در کل استفاده از مداد های رنگی جذابیت خاصی به چهره شما می‌دهد مخصوصاً اگر زیبایی شناسی رنگ ها را در آرایش تان استفاده کنید و بنا به رنگ لباس و مردمک چشم تان مداد مناسب را انتخاب کنید. در انتخاب رنگ مناسب می توانید بنا به فصل مورد نظر نیز رنگ مخصوص به خود را انتخاب کنید. مثلاً در فصل تابستان از رنگ های شاد و پررنگ تر استفاده کنید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *