لاک ناخن

نکات لاک ناخن ۱

بهترین لاک ناخن

ممکن است برای خیلی ها این سوال پیش بیاید که چقدر طول می‌کشد تا ناخن‌ها رشد کرده و بلند شوند؟ و یا این که چرا گاهی اوقات بر روی ناخن ها  لکه ‌های سفیدرنگی  نقش می‌بندد؟ باید بگوییم که با توجه به این که درباره ناخن ‌ها اطلاعات درست و غلط زیادی گفته و شنیده می ‌شود. از این رو ما در این مقاله به نکات بسیاری تاکید می کنیم که مطمئنا می تواند بسیار مفید باشد.

ابتدا درباره ی لاک ناخن باید بگوییم که لاک ناخن یکی از زیباترین رنگ کننده های ناخن است که خانم ها در هر سنی که باشند معمولا دوست دارند تا برای زیبایی دادن به ناخن هایشان استفاده کنند چرا که ناخن ها نقش تعیین کننده ای را در زیبایی دست ها دارند در میان محصولات متنوعی که وجود دارد لاک ناخن لچیک  ( بهترین لاک ناخن ) با تنوع رنگی بسیار بالا امروزه به یکی از محصولات پر فروش تبدیل شده است از این رو بهتر است تا برای زیبایی بخشیدن به ناخن هایتان از این لاک ناخن استفاده کنید تا علاوه بر زیبایی دادن به ناخن هایتان آسیب کمتری را نیز به ناخن هایتان وارد کنید. حال ما در این مقاله به بررسی سوالاتی که ممکن است برای همه درباره ی رشد ناخن و سلامت ناخن پیش می آید می پردازیم.

 


ناخن‌های دست هر ماه ۳٫۵ میلی متر رشد می‌کنند
ناخن ‌های دست هر ماه به طور متوسط سه و نیم میلی متر رشد می‌ کنند. اما ممکن است که در بسیاری از افراد این عدد بر حسب عوامل متعددی متفاوت باشد برای مثال در برخی افراد به دلیل عوامل ژنتیکی ناخن‌ها سریع تر رشد می‌کنند و بر عکس، در برخی دیگر به دلیل وجود برخی بیماری‌ها مانند دیابت، اختلال هورمونی، استرس، کمبود آهن یا مصرف برخی داروها، رشد ناخن‌ها به کندی صورت می‌گیرد.


سرعت رشد ناخن پا دو برابر کمتر از ناخن دست است
ناخن پاها به طور طبیعی دو برابر کمتر از ناخن‌های انگشتان دست‌ها بلند می‌شوند. توجه داشته باشید که کوتاه کردن منظم ناخن‌ها، به فرم و گردی آن‌ها بستگی دارد. بهتر است در کوتاه کردن ناخن پاها دقت بیشتری داشته باشید تا در گوشت پا فرو نروند.

لکه‌ های سفید نشان دهنده کمبود کلسیم نیست

بر خلاف باورهای رایج، لکه‌ های سفید رنگ روی ناخن نشان دهندهٔ کمبود کلسیم نیست، اما می‌تواند بازگو کنندهٔ این باشد که اتصال و چسبندگی ناخن به گوشت ضعیف است. این مسئله می‌تواند ناشی از وارد آمدن ضربه به ماتریس ناخن نیز باشد.

 

پست های مرتبط

1 نظر در “نکات لاک ناخن ۱

  1. سمیه گفت:

    لاک لچیک ماندگاری بالا و غلظت خیلی خوبی داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *