لاک ناخن, لاک ناخن جدید

۴ویژگی یک لاک ناخن خوب

لاک ناخن جدید

۴ویژگی یک لاک ناخن خوب

یکی از اقلام آرایشی پرطرفدار و پرفروش در دنیا لاک ناخن می باشد. از گذشته تاکنون روش های مختلفی برای رنگ کردن ناخن ها مورد استفاده قرار می گرفته است. در روم، چین و همچنین هندوستان رایج بود که بانوان ناخن های خود را با حنا زینت دهند . اشراف زادگان از ترکیبات گرانقیمت‌تری مثل طلا و نقره برای آرایش دست هایشان استفاده میکردند اما افراد معمولی تر از ترکیباتی مثل موم عسل یا حنا برای ساخت لاک ناخن استفاده مینمودند . بیشتر رنگ هایی که در گذشته استفاده میشد پایه صورتی و قرمز داشت اما امروزه انواع لاک ناخن جدید با رنگ های جدید وارد بازار شده و هر یک حالت های خاصی را برای افراد ایجاد می کنند. برخی از لاک ناخن ها اکلیلی ، برخی مخملی و بعضی از آنها ترک دار و برخی نیز معمولی و ساده هستند . بیشتر خانم ها تمایل به مصرف لاک ناخن های ساده ای دارند که پوششی یکدست و زیبا را برایشان ایجاد مینمایند . دیزاین ناخن برای هر خانم جوان و مسنی می تواند خوشایند باشد ، به همین دلیل باید برای سلامت ناخن‌ها اهمیت قائل شد . ویژگی های مختلفی وجود دارد که بر اساس آن ها می توان یک لاک ناخن جدید را با کیفیت مناسب خریداری کرد؛

غلظت لاک ناخن

یک لاک ناخن با کیفیت باید از از غلظت مناسبی برخوردار باشد، غلیظ بودن بیش از حد مایع لاک باعث می‌شود تا ناخن هایتان برجستگی ها و فرورفتگی های ناخوشایندی را تجربه کنند و از طرفی رقیق بودن بیش از حد آن نیز باعث می‌شود تا رنگ مورد نظر به راحتی برایتان حاصل نشود .

میزان انعطاف پذیری فرچه لاک ناخن

یک لاک ناخن جدید که مناسب خرید باشد باید قلموی انعطاف پذیر و نرمی داشته باشد تا به راحتی بتوان چندین بار ناخن را به وسیله آن پوشش داد. اگر جنس تارهای قلمو زبر یا غیر منعطف باشند لاک زدن زیبایی لازم را برایتان ایجاد نکرده و پوشش حاصل نیز یک دست و زیبا نخواهد شد .

زمان خشک شدن لاک ناخن

زمان مورد نیاز برای خشک شدن لاک ناخن اهمیت زیادی دارد، برخی از لاک ها به سرعت خشک می شوند و این یک ویژگی مثبت است که لاک ناخن لچیک نیز دارای همین ویژگی می باشد اما برخی از لاک ناخن ها مدت زمان طولانی نیاز دارند تا خشک شوند و چنین ویژگی منفی باعث می شود تا شرایط خراب شدن آرایش ناخن فراهم شود .

مطلوب بودن کیفیت لاک ناخن

اگر لاک ناخن شما از ترکیبات شیمیایی تشکیل شده باشد، بوی بسیار نامطبوعی خواهد داشت. این تندی بو، باعث می شود تا به سیستم تنفسی ما آسیب وارد شود و همچنین برای سلامت ناخن مشکل ایجاد شود . شما عزیزان باید به فکر تهیه بهترین لاک ناخن با بهترین کیفیت باشید تا آسیبی برای بدن ایجاد نشود .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *